Type and press Enter.

Hakkımızda

Olive Anatolian Restaurant, Geleneksel Hizmetin Modern Yüzü

Türk mutfağının vazgeçilmezi, toprağın bereketi, değeri, sofraların lezzeti olan, zeytinden, adımızı ilham alarak çıktık yolumuza…

İstanbul’un kalbi Tarihi Yarımada da Galata Kulesinden, Boğaza, Gülhane parkından, Ayasofya’ ya uzanan müthiş panoraması ile yerli ve yabancı tüm konuklarını, Türk mutfağının geleneksel lezzetleri ile buluşturuyor, bu keyifli mekan.
Adını aldığımız zeytin, sofralarımızın vazgeçilmez başlangıcı..

Hazırladığımız ürünlerimizi Anadolu’nun pek çok yerinden özenle seçilen yerel üreticilerden alarak sunuyoruz. Kaliteli, taze ve organik ürünler güvenilir tedarikçilerimizden gelir. Amacımız, pek çok kültüre ev sahipliği yapmış bu ülkenin lezzetlerini yaşatmak, geleneklerini korumak ve değerli misafirlerimizle bu tatları buluşturmaktır.

Sürdürülebilir değer yaratma anlayışıyla çalışan bir işletme olarak sosyal, çevresel, ekonomik ve kültürel alandaki sorumluluklarımızın farkındalığıyla, tüm çalışanlarımızla hareket ederek sürdürülebilir bir yönetim sistemi kurduk.

Zenginleşen dekorasyonumuz, yenilenen yüzümüz, değişime ayak uydurarak SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK kavramını yansıttığımız hizmet anlayışımızla 09.08.2023 tarihinde yeniden hizmete başladık.
Bu değişim kapsamında,

– Menümüz tamamen Türk Mutfağının eşsiz lezzetlerinden oluştu,

– Restoran kapasitemiz 120 kişiye hizmet verebilir duruma geldi bu şekilde özel gün, toplantı veya grup yemeklerinde misafirlerimize ev sahipliği yapabileceğiz,

– Menümüze ek olarak zengin bir vegan menü ekledik,

– Keyifli bir akşam yemeği için romantik, samimi ve şık bir mimari dekorasyon ile restoranımız tamamen yenilendi,Restoran’ın Teras alanı ile birlikte lobi ve fuaye alanımız yenilendi.

– Havalandırma, aydınlatma ve ses sistemleri yenilendi.


Eşsiz, İstanbul manzarası eşliğinde geleneksel lezzetlerimizin keyifle tadını çıkarmanızı dileriz.
<